Agenda

Nikola Meeuwsen, winnaar van de prestigieuze Koningin Elisabethwedstrijd voor piano, speelt Beethovens Derde pianoconcert met het Nederlands Philharmonisch. Daarnaast hoor je de Achtste symfonie van Dvořák die vol zit met positieve energie.

Nikola Meeuwsen met Beethovens Derde pianoconcert

Als eerste Nederlander ooit won Nikola Meeuwsen in 2025 de finale van de Koningin Elisabethwedstrijd voor piano in Brussel, misschien wel het meest prestigieuze muziekconcours van de wereld. 'In de gigantische solocadens van het eerste deel verpakte Meeuwsen zijn verbluffende kracht in grote emotionele diepten en een zeldzaam inzicht in Prokofjevs muzikale structuur', schreef NRC over zijn optreden. Afgelopen oktober gaf hij in de serie Grote Pianisten zijn eerste solorecital in een uitverkochte Grote Zaal van Het Concertgebouw. Met het Nederlands Philharmonisch speelt hij Beethovens lyrische en soms duistere Derde pianoconcert .

Dvořáks Achtste symfonie

Van alle symfonieën die Dvořák schreef is de Achtste symfonie de energiekste en vrolijkste. ‘De melodieën vloeien als vanzelf uit mijn pen’, zei Dvořák, toen hij in de zomer van 1889 aan deze symfonie werkte. Hij had zich teruggetrokken in zijn zomerhuis op het Tsjechische landgoed Vysoká en het idyllische plattelandsleven inspireerde hem enorm. Na een prachtige inleiding van de celli introduceert een ondeugend vogeltje het vrolijke karakter van deze symfonie, die vol zit met positieve energie.

Nikola Meeuwsen vervangt in dit concert de Portugese meesterpianist Maria Joäo Pires die begin november 2025 besloot haar actieve concertcarrière te beëindigen wegens de gevolgen van een hersenbloeding eerder in het jaar.

  • Locatie

    TivoliVredenburg

    Utrecht

  • Programma

    Beethoven - Pianoconcert nr. 3

    Dvořák - Symfonie nr. 8

  • Orkest

    Nederlands Philharmonisch